137 évvel ezelőtt nyilvánították rendezett tanácsú várossá Kaposvárt. Városunk szombaton ünnepli meg e jeles napot a Csiky Gergely Színházban. Ennek jelentőségéről, a város- és közösségépítés fontosságáról szerettem volna írni Önöknek a Város Napja alkalmából.
Ám történt valami, amit nem hagyhatok szó nélkül. Valami, ami többet árul el rólunk, mindannyiunkról, mint bármilyen szép és illő megemlékezés. A rendőrség, a mindannyiunk által fenntartott rendőrség megbüntetett egy kaposvári embert, mivel autójával olyan helyen állt meg, ahol a szabályok szerint nem tehetné. Ez a férfi azonban azért állt meg ott, mert éppen életet mentett. Baleset szemtanúja volt, egy kerékpáros elgázolásának tanúja. Ez a kaposvári ember - saját úti céljával mit sem törődve - kiszállt az autójából, és azonnal a földön fekvő társához sietett, miközben telefonján hívta a mentőket és a rendőröket. A rendőröket, akik aztán a helyszínelést követően 30 ezer forintos bírságot szabtak ki rá.
Az eset példátlannak tűnik. Egy elidegenedett, értékeit vesztő világról árulkodik. Egy olyan világról, amelynek látszólagos urai érzelem nélküli egyének. Akik beleszürkülve a mindennapok keserűségébe nem akarják, vagy már nem is képesek meglátni az embert.
Tisztelt Kaposváriak!
Városunk lakói az elmúlt 137 év alatt számos nehéz időszakot megéltek. A bajon eleink mindig úgy tudtak úrrá lenni, hogy összekapaszkodtak, egymást segítve jutottak előbbre. Ez Kaposvár legnagyobb értéke. És ezt az értéket ma sem engedhetjük elveszni! Nem engedhetjük meg, hogy a segítségért büntetés járjon a köszönet helyett! Ha az eset fölött szemet hunynánk, akkor nem lennénk méltók Kaposvár eddigi történetéhez, elődeink példamutató életéhez.
Éppen ezért tegnap a leghatározottabb hangon megkértem városunk rendőrkapitányát, hogy a Kaposváron szolgálatot teljesítő munkatársai tartózkodjanak az ilyen és ehhez hasonló intézkedésektől! Arra kértem a kapitányt, hogy minden eszközzel a kaposváriak biztonságérzetének javításán dolgozzanak!
És természetesen megkerestem azt az embert is, aki önzetlenségével, odaadásával hitet tett a kaposváriak legnagyobb értéke, a közössége mellett. Elmondtam, hogy a kaposvári önkormányzat ebben a helyzetben erkölcsi kötelességének tartja, hogy a kirótt büntetést átvállalja. Kovács Zsolt megköszönte a gesztust, egyúttal meg is elégedett a szándékunkkal. Elmondta, hogy már befizette az összeget.
Így a 30 ezer forintot - az emberségből jelesre vizsgázó férfi egyetértésével - a Kaposvár Közbiztonságáért Alapítvány számlaszámára utaljuk át, ráírván az utalványra: Kovács Zsolt büntetése.
Tisztelettel és köszönettel:
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.